Perinçek, Sinan Ateş cinayetinde MHP’yi savundu: Çok açık yeni tertip var…

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastına ilişkin konuştu, MHP’ye destek çıktı.

Partisinin yayın organı Ulusal Kanal’ın canlı yayınına çıkan Perinçek, Sinan Ateş suikastının MHP-Ülkü Ocakları bağlantılarının ortaya çıkarılmasının “MHP ve Cumhur İttifakı’na yönelik tertip” olduğunu savundu.

Doğu Perinçek’in, olaya ilişkin açıklamaları şöyle:

“Bakın Sinan Ateş olayı çok açık. Ben Sinan Ateş olayında savcı veya polis, dedektiflik yapacak değilim. O ayrı bir konu. Ama o boyutların çok ötesinde bir plan var burada. Yani bir suikastın araştırılması yok. Burada doğrudan doğruya Milliyetçi Hareket Partisi’ni yalnızlaştırma, tecrit etme, mahkum etme… Terörist falan filan bu olaylara karışmıştır diye… Ve AK Parti ile MHP’nin arasını açma, AK Parti’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin partneri, ortağı yapmaya yönelik planın bir parçası. Çok açık.

Olay ne olursa olsun. Faili kim olursa olsun. Onu hiç merak bile etmiyorum. O olay kullanılarak Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı yeni bir operasyon, tertip yürütülüyor. Yeni tertip diye niçin söylüyorum? Bundan evvel MEral Akşener’in önderliğinde MHP’den bir grup kopartılıp… Bu bir Amerika tertibiydi….

Bugün yine bir tertibin yapıldığı apaçık ortada. Bu ‘yumuşama’ falan filan, Cumhurbaşkanımızla CHP genel baykanı arasındaki görüşmeler… Bunlarla birlikte değerlendirdiğimiz zaman Cumhur İttifakı’na, MHP-AK Parti beraberliğine karşı bir tertip olduğu apaçık ortada.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x